SPORCU SAĞLIK RAPORLARINDA YENİ DÖNEM

                Sağlık Bakanlığı ” Sağlık Raporları Usul ve Esasları Hakkında Yönergesi nde yaptığı değişiklik ile yeni uygulama olan ” Durum Bildirir Tek Hekim Raporu” metni değiştirilmiş yaşanan sıkıntılardan dolayı yapılan çalışma ile Gençlik ve Spor Bakanlığı 3289 sayılı ”Gençlik ve Spor Hizmetleri Kanunu” kapsamında kurulan spor federasyonlarını kapsayan ”Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Yönetmeliği” nı 14 Aralık 2019 tarih ve 30978 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak önemli bir adım atılmıştır.

                TASKK tarafından yapılan girişimler sonucu TFF ”Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer Talimatı”ında değişiklik yapılarak gerekli düzenlemeye ilişkin 20.12.2019 tarihinde yapılan TFF Yönetim Kurulu’nda alınan karar 23.12.2019 tarihinde TFF internet sitesinde yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

                  Yapılan bu değişiklik ile amatör futbolcular ve sporcularda sağlık raporu sadece Filiz lisanslarda istenecektir. Vize ve referanslarda sağlık raporu yerine 18 yaşından büyük futbolcu ve sporcuların kendisinin 18 yaşından küçük futbolcu ve sporcuların ise velisinin imzalayacağı sağlık beyanı formunu vermeleri yeterli olacaktır.

                 Gençlik ve Spor Bakanlığı kapsamındaki federasyonlarda ve Türkiye Futbol Federasyonu’nda vize ve transfer işlemlerinde yazılı beyanı yeterli olması kararının alınmasına destek veren Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, TFF Başkanımız Sayın Nihat Özdemir’e ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan’a, TFF İcra ve Yönetim Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Sayın Ali Düşmez’e çok teşekkür ederiz.

 

                                                                                                                                                                               AFYONKARAHİSAR ASKF YÖNETİM KURULU