ASKF YÖNETİM KURULUNDAN AÇIKLAMA

               Spor kulüplerimiz yöneticileri ile değişik platformlarda yaptığımız toplantılarda temel felsefemizin”Barış ,Kardeşlik ve Dostluk” olduğunu,Fair Play ruhunun gelişerek yaygınlaşması ve ön plana çıkmasının en büyük arzumuz olduğunu,Spor ailesi olarak bizlerin gönül bağımızı.hele hele dostluğumuzu zedelememesini dile getirmekteyiz.

             Bilmemiz gerekir ki,her spor dalının anası spor kulüpleridir ve sporun doğal kaynaklarıdır.Federasyonumuzun amacı karşılıksız gençlik ve spora hizmettir.Spor yaptırma ve spor kulüplerimiz adına her zaman işbirliğine ve çalışmaya inancımız tamdır.

              Dünyada , ülkemizde ve ilimizde amaca ulaşmak uğruna bu organizasyon içinde yer alan her bireyin de ,haklılığını ön plana çıkardığı aşikardır.Başarıya ve amaca ulaşmak uğruna yukarıda ifade ettiğimiz güzelliklere gölge düşürmemeliyiz.

             Her Sportif organizasyonun mutlaka bir kazananı,bir kaybedeni olacaktır.Bunu asla unutmamalıyız.Sportif organizasyonları disipline edebilmek için yürürlükteki  6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun yaptırımları ağır ve üzücüdür.Bu sebeple spor kulüplerimizin hiçbir bireyinin maddi ve manevi zarara  uğramasını asla istemiyoruz .Yapılacak tüm  müsabakalarımızın da  Fair Play ruhu ile devam etmesini ve sonuçlanmasını arzediyoruz.

           13.02.2022 Pazar günü İhsaniye İlçe Stadında yapılan Döğer Belediye Spor-Şuhut Belediye Hisar Spor Süper lig müsabakasında,Döğer Belediye Spor yöneticisinin müsabaka orta hakemine yaptığı fiili saldırıyı  asla tasvip etmediğimizi kamuoyuna arzederiz.

                                       ASKF  YÖNETİM KURULU