15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA ETİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

             15 Temmuz Şehitleri Anma Programları 11-15 Temmuz tarihleri arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve yerel yönetimler ile ortaklaşa düzenlenen etkinliklerle devam ediyor.

           İstiklal ve istikbal uğruna canlarını feda eden 15 Temmuz Şehitlerimizin anılması , milli birlik, beraberliklerimizi  pekiştirilmesi amacı ile Arena Futbol sahasında Fenerbahçe  Futbol okulu ve Taşoluk Belediye Spor  arasında  futbol maçı  oynandı.

          Dostluk, kardeşlik  ve centilmenliğin ön plana çıktığı maçta büyük heyacan yaşandı.Sporcu ailelerinin de ilgi gösterdiği maçın galibi dostluk ve kardeşlik oldu.

          Maç sonunda ASKF Genel sekreteri Alişan AKGÜN; vatanımız için canını feda eden,büyük bir fedakarlık gösteren aziz şehitlerimizi rahmet,minnet ve özlemle;kahraman gazilerimizi de şükranla andığımız bu günde dostluk,kardeşlik,centilmenlik, fair play gibi değerlerimizden taviz vermeyerek çok güzel bir etkinliğe imza attınız.

         Sizler milli ve manevi değerlerimizi yaşatarak,ülkemizi el birliği ile büyütmeye sizler devam edeceksiniz.Kardeşlik ve huzur içerisindeki milletimiz,ayyıldızlı bayrağımız,geleceğimizin büyükleri olarak siz çocuklarımız sayesinde daha büyük bir şanla,şerefle dalgalanmaya devam edecektir.

           Gün milli birlik ve beraberlik günüdür. Milli Birliğimizi ve beraberliğimizi zedeleyen unsurlara fırsat vermeyelim. Bizi biz yapan çanakkale savaşını,kurtuluş savaşını unutmayalım.Bizi yıkmaya çalışan bölücü örgütlere ve düşmanlara karşı her zaman vatanını seven,koruyan,milli şuur ve birliğinden vazgeçmeyen bireyler olalım.

          Bu etkinlikte yer alan siz değerli sporcuları,sizlere büyük emek veren hocalarınızı ve ailelerinizi  kutluyorum diyerek her iki takıma da kupa verdi.